Amerika dil okulları ve kurs seçenekleri

2505
Amerika dil okulları ve kurs seçenekleri
Edu Vizyon Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

Amerika dil okulları ve kurs seçenekleri

Amerika dil okulları , yurtdışı eğitim planlayan öğrencilerin mutlaka düşündüğü ülkelerden biridir. Bu nedenle Amerika’da dil eğitimini kolaylaştıracak pek çok proje hayata geçirilmiş, bu konuda insanlar için pek çok fırsat yaratılmış, imkânlar genişletilmiştir. Amerika dil okulu fiyatları da bunlar doğrultusunda farklılık göstermektedir. Yurtdışında dil eğitimi almaya karar verdikten sonra Amerika’daki Dil Okulları’nı tercih etmek oldukça doğru bir adımdır.

Amerika’da kaliteli bir dil eğitimi alırken aynı zamanda bölgenin diğer olanaklarından da faydalanabilirsiniz. Amerika’da dil kursları için birbirinden farklı seçenekler mevcuttur. İngilizce seviyenize göre bu seçeneklerden kendinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Böylece zamanınızı ve enerjinizi de daha verimli kullanmış olursunuz.

Örneğin; İngilizce seviyeniz iyi düzeyde ise normal bir İngilizce eğitimi yerine iş için kullanabileceğiniz ya da sınavlar için öğrenmeniz gerekenleri kapsayan eğitimlerin verildiği kursları tercih edebilirsiniz. Böylece İngilizce eğitimi ile hedeflediklerinize ulaşmanız da kolaylaşmış olur. Eğer İngilizce eğitiminiz sonrasında yurt dışındaki üniversitelerde eğitim görmek istiyorsanız Amerika’da yine bunun için çeşitli hazırlık kurslarından faydalanmanıza olanak vardır. Bu kurslar hem lisans hem de master eğitimleri için mevcuttur. Amerika’daki kurs seçeneklerinin tümünden daha ayrıntılı şekilde bahsedecek olursak bu kurslar şöyledir:

Birebir İngilizce Kursları

Birebir İngilizce kurslarıyla mümkün olan en kısa sürede mümkün olabilecek en iyi şekilde İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Bu kursları tecrübeli öğretmenler vermektedir ve kurslarda izlenen program tamamen sizin eksiklerinizi tamamlamaya yönelik yani size özel olacaktır. Böylece hedeflerinize yaklaşmanız ve İngilizce ile istediklerinize ulaşmanız kolaylaşacaktır.

Mini Grup İngilizce Kursları

Amerika’da eğitim verilen kurslarda öğrenci sayısı genellikler 12 ile 15 kişi arasında değişmektedir. Eğer bu sayıdan daha az kişi ile İngilizce öğrenmek istiyorsanız mini grup İngilizce kurslarını tercih edebilirsiniz. Çünkü mini grup İngilizce kurslarında sınıf mevcudu 6 kişiyi geçmez. Bu kişileri kurs başlamadan önce kendiniz de belirleyebilirsiniz, arkadaşlarınızla birlikte bir grup oluşturarak mini grup kursları alabilirsiniz. Böylece alacağınız eğitim daha kaliteli ve verimli olacaktır.

Genel İngilizce Kursları

Bu kurslar; okuma, konuşma, dinleme ve yazma üzerine ayrıntılı eğitimler alabileceğiniz kurslardır. Haftalık ders saati 20 ile 24 arasında değişebilmektedir. Kursun asıl amacı genel İngilizce seviyenizi yükseltmektir.

Amerika’da Foundation Kursları

Foundation kurslarının Türkçe karşılığı olarak hazırlık kurslarıdır da diyebiliriz. Eğitim hayatınıza yurt dışında bir üniversitede devam etmek istiyorsanız İngilizce yeterlilik sınavlarına girmeniz ve bu sınavlardan oldukça yüksek puanlar almanız gerekir. Bahsettiğimiz sınavları başarıyla geçebilmek için bu kurslardan faydalanabilirsiniz. Böylece İngilizce seviyeniz gelişir ve dilediğiniz gibi eğitiminize yurt dışında devam edebilirsiniz.

Yoğun İngilizce Kursları

Yoğun İngilizce kursları hızlı bir şekilde İngilizce konuşmanızı ve İngilizce seviyenizi geliştirmenizi sağlar. Temel İngilizce becerilerinizi geliştirdikten sonra yoğun İngilizce kurslarına devam ederek eksiklerinizi iyice tamamlayıp akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilecek seviyeye gelebilir, kendinizi daha çok geliştirebilirsiniz.

Klup 30/50 Kursları:

Öğrenmenin yaşı yoktur. Eğer 30 veya 50 sonrası yaşlarınızdaysanız ve İngilizce öğrenmek ya da İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız bunu elbette yapabilirsiniz. Kendi yaşlarınızdaki insanlarla birlikte eğitim alarak İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız klup 30/50 kursları sizler için önerilen verimli kurslardır. Bu kurslar 30 yaş sonrası ve 50 yaş sonrası olarak ikiye ayrılmaktadır ve yaşınıza göre seçim yapabilirsiniz. Böylece kendi yaş grubunuzdaki insanlarla daha keyifli şekilde İngilizce eğitimi almış olursunuz.

İş İngilizcesi

Günümüzde iş dünyasında aşırı bir rekabet vardır. Bu rekabet ortamında rakipleriniz arasından sıyrılıp öne çıkabilmeniz için İngilizce seviyeniz çok önemlidir. İş İngilizcesi kursları genel İngilizce bilgilerinizin üzerine iş hayatında kullanacağınız şekliyle İngilizce beceriler kazandırır. Bu kursları bitirdiğinizde iş dünyasında İngilizce konuşabilme becerisi elde etmiş olursunuz.

Yurtdışı Eğitim
Benzer Yazılar