Amerika’da Klinik psikoloji yüksek lisansı

3414
Amerika’da Klinik psikoloji yüksek lisansı
Edu Vizyon Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

Amerika’da Klinik psikoloji yüksek lisansı yapmak

Klinik psikoloji bireyin zihinsel, davranışsal ve duygusal bozukluklarını inceleyen psikoloji dalıdır. Psikoterapi yöntemlerini sıklıkla kullanan klinik psikoloji; araştırma, öğretim ve program geliştirme konularıyla da uğraşmaktadır.
Amerika’da Klinik psikoloji yüksek lisansı yapmak etmek isteyenlere yönelik tavsiye edebileceğimiz bazı üniversiteler.

University of California

Araştırma becerilerinin geliştirilmesi ve insan sorunlarına yaklaşımlarının geliştirilmesi, öğretim, araştırma, danışma, program değerlendirme ve program tasarımı alanlarında görev alan klinik psikologların eğitim alanlarının çoğaltılmasına yardımcı olmaktadır. Daha geleneksel teşhis ve tedavi sorumlulukları. Bilim adamı pratisyen modeline dayanan ve doktoraya yönlendiren programımız. Klinik Psikoloji, öğrencilere klinik ve araştırma becerileri konusunda entegre eğitim sağlar.

Üniversitenin adı : University of California,

Bölüm:Joint Doctoral degree in Clinical Psychology

Şehri : San Diego

Türü : Y.Lisans

Süresi : 4 dönem ( 2 yıl ) ( Hazırlık istenirse 3 yıl )

İngilizce seviyesi : IELTS 6.5 / 7.0 TOEFL : 102 * 110

Şartlar : Gre şartı var

Kabul oranı : % 17 – 18

Not ortalaması : 4 üzerinden en az 3.20

Ücret : 31.000 – 32.000 USD

Sıralaması : 41

Başlama : Ocak – Eylül

West Chester Üniversitesi

West Chester Üniversitesi Psy.D. Programı klinik psikoloji, öğrencileri kültürel açıdan yetkili psikologlar gibi liderlik rolleri için hazırlayan pratisyen-akademik bir modeldir. WCU programının mezunları, özellikle en büyük riski bulunan ve en büyük ihtiyacı gösteren kişiler arasında zihinsel, duygusal ve davranışsal bozuklukları değerlendirmek, tedavi etmek ve önlemek için kanıta dayalı müdahaleler uygulayabilecektir. Program, öğrencileri araştırmanın kritik tüketicileri olarak hazırlar ve kalite geliştirme ve klinik karar verme amacıyla müdahaleleri geliştirir ve değerlendirir. Program, programın ilk yılında başlayarak, didaktik kurslar ve denetlenen klinik eğitim deneyimleri yoluyla değerlendirme ve terapötik müdahalelerde önemli eğitim vermektedir. Psy.D. Programı, öğrencilerin Güz, İlkbahar ve Yaz boyunca sınıflar, klinik uygulama ve tez araştırması için kampüste olması beklenen tam zamanlı, yıl boyunca bir programdır. Öğrenciler, spesifik eğitim hedeflerini destekleyen ve öğrenmelerini iki özel pistten birinde geliştiren seçmeli dersler seçecektir: Travma veya Çocuk / Ergen Ruh Sağlığı. WCU programının mezunları, alanındaki yeni bilgilere ve giderek daha farklılaşan bir toplumda ortaya çıkan ihtiyaçlara cevap verecek şekilde uyarlanacaktır.

Üniversitenin adı : West Chester University of Pennsylvania

Bölüm: Psy.D. in Clinical Psychology

Şehri : Pennsylvania

Türü : Yüksek Lisans

Süresi : 4 dönem ( 2 yıl ) ( hazırlık istenirse 3 yıl )

İngilizce seviyesi :  IELTS 7.0  / TOEFL :  114

Şartlar :

– GRE Genel Test puanları 153 (Sözlü), 144 (Kantitatif), Yazılı Sınavda 3.0

– Buna ek olarak, Psikoloji ana dalları olmayan adaylar, programa kabul koşulları olarak lisans Psikolojisi derslerini tamamlamaları gerekebilir. Görüşmeler için nitelikli başvuru sahiplerinin bir alt grubu seçilecek. Başvuru sürecinin bir parçası olarak bizzat görüşmeler ve bölüm gezisi gerekiyor. Sadece mülakat sürecini tamamlayan öğrenciler, üniversiteye giriş için uygun olacaklardır.

Kabul oranı : %53,5

Not ortalaması : 3 ve 3.25 Psikoloji Mezunu olması şart

Ücret : 17.000 USD

Sıralaması : ilk 300 de değil

Başlama :  Ocak, Ağustos

Yurtdışı Eğitim