George Mason University

4257
George Mason University
Edu Vizyon Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

George Mason University

 

George Mason University, Fairfax County, Virginiad’da bulunan bir Devlet Üniversitesidir.

2016 yılında, George Mason Üniversitesi’ndeki en popüler Lisans Derecesi ,Genel Psikoloji , Ceza Adaleti – Polis Bilimi ve Bilgi Teknolojisi idi.

2017 yılında, George Mason Üniversitesi’ndeki tüm lisans ve lisansüstü programlarda 9.254 mezun verildi. Bu mezunların % 57’si kadınlar ve% 43’ü erkekler

Şu anki formatında George Mason, aslında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en genç üniversitelerden biridir. Virginia Üniversitesi’nin Kuzey Virginia şubesi olarak 1956’da kurulan üniversite, ancak 1972’de bağımsız bir üniversite haline geldi ve o zamandan beri tüm eyaletteki en büyük devlet üniversitesi haline geldi.

Bugün George Mason (GMU), beş kampüste 36.000’den fazla öğrenciye (~ 25.000’i lisans öğrencisi) hizmet vermektedir. Bu kampüslerden dördü, Arlington, Fairfax, Front Royal ve Prince William Virginia’da ve beşincisi Songdo, Güney Kore’de (Seul’ün yaklaşık 20 mil güneybatısında) bulunmaktadır. Birincil kampüs, Washington DC’den 24 km uzaklıkta, 677 dönümlük banliyö bölgesinde yer almaktadır

George Mason sizin için uygun mu?

Çoğu üniversite web sitesinde, bu soruyu yanıtlamanıza yardımcı olacak bir istatistik listesi bulacaksınız, ancak biraz daha derine inmek ve bu kararı vermenize yardımcı olacak niteliksel bilgiler sağlamak istiyoruz. Üniversite deneyiminiz sadece bir dizi istatistik değildir ve George Mason’a katılmanın deneyimini ve bütünsel getirisini daha iyi anladığınızdan emin olmak istiyoruz.

Bu profili bir araya getirmek için George Mason kabul ofisi ile görüştük ve kendi bağımsız araştırmamızı yürüttük. Bu profil, bu iki kaynağın bir karışımıdır.

Eğer George Masun üniversitesinde eğitim hedefiniz var ise şu detaylar size yardımcı olacaktır.

* George Mason’ı birçok benzer kurumdan benzersiz kılan şeyler
* George Mason’ın mezunlarının kariyer başarısını artırmak için attığı adımlar
* Akademik deneyimin temel unsurları.
* George Mason birinci sınıf oryantasyonuna nasıl yaklaşıyor?
* Öğrencilerin kampüsteyken eğlenmek için yaptıkları.
* George Mason’a başvurmayı şiddetle düşünmesi gereken öğrenci türleri ve bunun uygun olmayabileceği öğrenci türleri hakkındaki görüşümüz.

George Mason’ı benzersiz kılan nedir?

Washington DC’ye yakınlık

George Mason’ı  diğer Amerikan üniversitelerinden ayıran en önemli şeylerden biri, Washington DC’nin sınırı konumudur ve birçok öğrenci bunu mantıksız bulabilir. Sonuçta, DC şehrinde 10 Kolej ,Üniversite ve DC, Kuzey Virginia ve Güney Maryland’de (Baltimore dahil) 50’den fazla üniversite ve kolej vardır. Ancak, College Park’taki Maryland Üniversitesi ile birlikte, bölgedeki DC bölgesindeki hem ülke içi hem de ülke dışı öğrenciler için kabul edilebilir ve uygun ücrette olan yalnızca iki devlet üniversitesinden biridir.

Johns Hopkins University ve Georgetown University mükemmel üniversiteler, ancak son derece seçicidirler ve dürüst olmak gerekirse genel Türk öğrenci profilinin bu okullara girmeleri gerçekten çok zordur. George Washington, American University ve Catholic University of America, hepsi pahalı özel Üniversitelerdir. Howard, şehirdeki bir başka harika okul, ancak devlet üniversitelerinden daha pahalı olan daha küçük ve seçici bir özel okul (~ 48.000 $ katılım maliyeti). Burada George Mason ve Maryland Üniversitesi devreye giriyor. Her ikisi de makul ücretli ve burslu çok sayıda öğrenci için uygun seçeneklere sahip. Ve George Mason, uluslararası öğrenciler için de burslar sağlayabilen bir üniversitedir.

Washington DC’de metro alanına yakınlık inanılmaz derecede değerlidir. New York City ve Los Angeles’tan sonra, Washington DC, iş olanakları ve daha geniş ekonomi açısından muhtemelen ülkedeki en güçlü metro alanıdır. Federal hükümet tabii ki bunun büyük bir parçası, ancak aynı zamanda çok daha büyük bir özel hükümet yüklenicileri, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve hatta büyük bir varlığı olan diğer özel şirketlerin de bu durumda katkısı var. Washington DC bölgesinin ekonomik öyküsünün en güzel yanı, San Francisco veya Boston gibi şehirlerde olduğu gibi birkaç endüstri tarafından da yönetilmiyor olması ve neredeyse her ana dalın peşinde koşan öğrenciler için çok sayıda iş bulunması da işin bir başka olumlu tarafı.

Bunun George Mason bağlamında önemli olmasının nedeni, bu okuldan mezun olduğunuz da bu Washington DC civarından 60-90 millik bir çevrede rahatlıkla iş bulabiliyor olmanız olacaktır.

Bir öğrenci üniversiteden sonra DC’de, hukukta, siyasette veya başka herhangi bir alanda çalışmak isterse, George Mason belki de benzer okullar arasında en iyi seçenektir, çünkü:

  • George Mason mezunlarının% 70’i Washington DC’de çalışmaya başlar; bu, akran kolejlerinden önemli ölçüde daha yüksek ve hatta Maryland’deki (~% 50) veya Virginia Üniversitesi’ndeki (~% 30) mezunların yüzdesinden bile daha yüksektir.
  • George Mason, US News sıralamasında 153. sırada yer alıyor, ancak bir öğrencinin hedefi DC’de çalışmaksa, George Mason, Clemson veya Texas A&M gibi 80’den fazla sıra yukarıda olan okullardan daha uygun olacaktır.
  • Aslında, George Mason mezunları, Charlottesville’deki Virginia Üniversitesi (UVA) mezunlarından daha yüksek bir başlangıç ​​maaşına sahiptir.
  • UVA çok daha prestijli bir Üniversitedir (US News tarafından ülkedeki en iyi 28. okul seçilmiştir) ancak 20 yerine Washington DC’den 120 mil uzakta. İş piyasalarına yakınlık gerçekten önemlidir sakın unutmayın.

Washington DC gibi çeşitli büyük bir metropol bölgesine yakınlık ile yaşam tarzı önemli bir durumdur. Bölgede bir ton kültürel aktivite (operalar, müzeler vb.), Dünyanın her yerinden harika yemekler ve hatta birinci sınıf profesyonel sporlar (en azından beyzbol, kadın basketbolu, futbol ve hokey) vardır. George Mason, DC şehir merkezine arabayla 30 dakikadan daha kısa mesafededir ve belki de üniversite öğrencileri için daha da önemlisi toplu taşıma ile sadece 30 dakika uzaklıktadır.

Araştırma

George Mason Üniversity, konumunun ötesinde, özellikle teknik olmayan alanlarda lisans araştırmalarına odaklanmasıyla kendi boyutunda bir üniversite için de benzersizdir. GMU’daki araştırma, çeşitli disiplinlerden (sanat dahil) öğrencileri kampüs fakültesi ile araştırma ve araştırma benzeri fırsatlara bağlayan OSCAR (Öğrenci Yaratıcı Faaliyetleri ve Araştırma Ofisi) tarafından koordine edilmektedir. George Mason Üniversitesi, lisans öğrencilerinin genel olarak ciddi bir yüzdesi , GMU gibi bir devlet üniversitesi için çok yüksek olan OSCAR aracılığıyla bir tür araştırmalara katılıyor.

Azınlık öğrencileri için güçlü kariyer sonuçları

Ve bir kez daha, DC iş piyasasının gücünün, mezunlar için gerçekten güçlü sonuçlar üretmek için George Mason’daki eğitim yaklaşımı ile birlikte çalıştığını tekrar belirtmem de fayda var. Mezunların yaklaşık % 85’inin bir işi var veya mezun olduktan sonraki ilk altı ay içinde yüksek lisansa giriyor ya da işgücüne (daha önce belirtildiği gibi) girenlerin başlangıç ​​maaşları gerçekten de mükemmel.

(bkz : https://www.eduvizyon.com/george-mason-universitesi/ )

George Mason University Students

George Mason’da sınıf deneyimi nasıl?

Liberal sanat müfredatının ve çeşitli öğretim görevlilerinin ötesinde, George Mason, kendi boyutundaki tipik bir devlet üniversitesinden daha küçük sınıflara da sahiptir. Sınıflarının% 30’unun 20’den az öğrencisi ve% 85’inden fazlasının 50’den az öğrencisi vardır. Ve birkaç giriş seviyesi dersinin dışındaki neredeyse hiçbir sınıf 100’ün üzerinde öğrenciye sahip değildir. 5-6 öğrencili çok fazla küçük sınıflar yok, ancak sınıfların küçük olmasından dolayı profesörlerle iletişim kurmak için insanüstü bir çabaya gerek de yok.

George Mason’un, birinci sınıf oryantasyonu ve öğrenci desteği nasıldır ?

Birinci Sınıf Oryantasyonu

George Mason, standart bir yaz programı ve bir öğrencinin döneminin başında üç günlük bir oryantasyon  sunar. Öğrenciler kampüse yerleştikten sonra , bütünsel bir akademik koçluk modeline odaklanır.

Siyaset bilimi okumak veya hükümette veya kar amacı gütmeyen kuruluşlarda çalışmak istiyorsunuz ?

Bu profiller için iş piyasalarına yakınlık önemlidir ve Washington DC, siyaset bilimi mezunları ve hükümet veya kar amacı gütmeyen kuruluşlar da çalışmak isteyen insanlar için en önemli iş piyasasıdır ve yakınlık gerçekten önemlidir.

Mezun olduktan sonra Washington DC’de çalışmak mı istiyorsunuz ?

Bir politikacı veya devlet dairesinde çalışmakla  ilgilenmeseniz bile, mezun olduktan sonra yine de Washington DC ‘de çalışmak isteyebilirsiniz. George Mason, bunu yapmak için harika bir basamaktır.

Ekonomi mi okumak istiyorsun ?

Washington DC alanı dışındaki sıralaması ve göreceli anonimliğine rağmen, George Mason, aslında ülkedeki en küçümsenen ekonomi programlarından birine sahip. İki George Mason profesörü ekonomi alanında Nobel Ödülü’nü kazandı (James M. Buchanan ve Vernon L. Smith) ve George Mason da modern ekonomide inanılmaz derecede etkilidir. Ekonomi profesörleri arasında en etkili modern ekonomi blogunu yöneten Tyler Cowen ve Alex Tabarrok, en popüler ekonomi podcast’ine ev sahipliği yapan Russ Roberts ve diğer birçok etkili düşünür yer alıyor. Dahası, Mercatus Center (kampüs içi ekonomi düşünce kuruluşu), ülkedeki ekonomik konularda en etkili 4 veya 5 düşünce kuruluşundan biridir.

Gerçekten çok çeşitli bir öğrenci topluluğu mu arıyorsunuz ?

ABD hükümetinin başkenti olduğu için Washington DC , kelimenin tam anlamıyla dünyadaki her ülkeden binlerce insanı çekiyor. Türk öğrencilerin son yıllarda ilgisini çeken Üniversite Kolombiya’dan Kamboçya’ya, Kanada’dan , Tayland’a kadar her ülkeden çok renkli öğrencilerle harika bir network oluşturmak mümkün.

Çok küçük sınıflar veya derinlemesine kişiselleştirilmiş ilgi mi arıyorsunuz ?

GMU, daha küçük liberal sanat üniversitesine benzer birçok özelliğe sahip olsa da, günün sonunda büyük bir devlet üniversitesidir. Çok fazla kişisel ilgi istiyorsan ya da büyük bir üniversitede ki hayatını sürdürmek zorunda kalmaktan rahatsızsan, George Mason muhtemelen size çok uygun.

George Mason’a Başvurmanın Sonraki Adımları

Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız , George Mason’a başvurmakla ilgileniyorsanız, bizimle iletişim kurabilirsiniz.  George Mason University ilginizi çekmemiş olabilir , Amerikan Üniversiteleri listesine bir göz atın. Bu listede neredeyse Amerika’da ki tüm üniversite ve kolejleri eklemeye çalıştım.

George Mason UniversitesiAmerika Üniversiteleri,  Amerika dil okulları ve diğer yurtdışı eğitim danışmanlığı sorularınız için bize 0 212 543 58 06 ‘dan ulaşabilirsiniz.

Yurtdışı Eğitim