Amerika dil okulu fiyatları

4515
Amerika dil okulu fiyatları
Edu Vizyon Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

Amerika dil okulu fiyatları

Amerika dil okulu fiyatları

Amerika dil okulu fiyatları Amerika’da ingilizce öğrenmek isteyenlerin ilk dikkat ettiği konuların başında gelir. Amerika’da dil eğitimi almak isteyen kişilerin ilk olarak Amerika dil okulları arasından bir seçim yapmaları ve bu okulların da fiyatlarını karşılaştırmaları gerekir.

Amerika’da dil okulları

Amerika’da İngilizce dil eğitimi veren yaklaşık 274 civarında bağımsız ya da üniversiteler bünyesinde bulunan dil okulunda 120,000 öğrenci bulunmaktadır. Bu sayı ile Amerika, İngiltere’den sonra en çok İngilizce dil öğrencisi kabul eden ülke olarak biliniyor.

Amerika’da toplam öğrenci içinde yüzde 15 civarında bir oran oluşturan İngilizce dil öğrencileri başta New York, Boston, San Francisco, San Diego, Los Angeles, Chicago, Miami, Atlanta ve Houston gibi şehirleri tercih etmektedirler. Amerika’da dil eğitimi AAIEP adlı kurum üyeleri tarafından sağlanmaktadır.

Amerika’da her yıl yaklaşık 20,000 civarında Türk öğrenci eğitim amaçlı bulunmaktadır. ( Son 2 yıl bu sayı Pandemi den dolayı ciddi oranda düşmüş durumda) . Bu sayının 11,000 civarı lisans, yüksek lisans, doktora ve araştırma programlarına katılmaktadır. 9,000 civarında Türk öğrenci ise İngilizce dil eğitimi programlarına katılmaktadır. Bu sayılara yılda 5,000 civarında yaz aylarında hem çalışıp hem dil öğrenmeye giden Work and Travel (Çalış ve Gez) öğrencileri dahil değildir.

Amerika’da dil okulu fiyatları ne kadar ?

Amerika’da ortalama dil okulu ücretleri 4 hafta 640 usd ile 1200 usd arasında değişmektedir. Amerika dil okulu fiyatları hakkında daha fazla bilgi için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Amerika Dil Okulu Ücretleri

Amerika dil okulu fiyatları ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında daha fazla bilgi için bizlere 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Yurtdışı Eğitim
Benzer Yazılar