ABD’de Burslar

6106
ABD’de Burslar
Edu Vizyon Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

ABD’de Burslar

ABD’de eğitim görmeyi umut eden uluslararası öğrenciler için burslar, yüksek öğreniminizin finansmanında önemli bir yardımcı olabilir. İster birinci sınıf öğrencisi olun, ister yüksek lisansa devam eden bir öğrenci olun, ister yeni bir yıl için üniversiteye geri dönen bir öğrenci olun, ABD’de çok az sayıda burs bulunmaktadır.

ABD’de uluslararası öğrenciler için burs nasıl alınır?

 • Bursların sponsorları, başvuruları değerlendirirken çeşitli faktörleri göz önünde bulundurur. Sabır, bağlılık ve özveri göstermeniz gerekiyor, bu da erken başlamanız ve bunun için denemeye devam etmeniz gerektiği anlamına geliyor.
 • ABD’de burs arıyorsanız, mükemmel notlar ve test puanları almak için çok çaba sarf etmeniz gerekecek, bu da burs alma şansınızı artıracaktır.
 • Burs ararken ilk adımınız okulunuzun mali yardım ofisi olmalıdır. Çoğu üniversite, kuruma devam eden uluslararası öğrenciler için özel olarak burs programları sunmaktadır. Okulunuzun mali yardım web sitesi hakkında araştırma yapın ve aradığınızı bulamazsanız oradaki ofisle iletişime geçin.
 • Bursların uygunluğunu kontrol edin. ABD’de burs için birkaç gereksinim vardır. Belirli bir TOEFL puanı şartı olabilir; belirli bir not ortalaması şartı; veya bazıları belirli bir ülkeden olduğunuzu sorabilir. Bu burs için uygun olup olmadığınızı görmek için biraz araştırma yapmanız gerekecek. Hatta yardımınız için o üniversiteye kabul memuru ve mali yardım uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. Ardından, uluslararası öğrenciler için ABD’deki bu özel burs için başvurun.

ABD’de uluslararası öğrenciler için burslar 2022

Uluslararası öğrenciler için birçok burs ve mali yardım programı bulunmaktadır. ABD’de uluslararası öğrenciler için farklı burs türleri vardır. Bazıları ABD hükümeti tarafından finanse ediliyor, bazıları özel kuruluşlar tarafından finanse ediliyor ve bazıları belirli kurumlar tarafından finanse ediliyor. ABD’de okumak için en iyi bursların listesi aşağıda verilmiştir:

Uluslararası öğrenciler için ABD Hükümeti tarafından finanse edilen burslar

Fulbright Yabancı Öğrenci Programı  

 • Bu burs programı, tıp dışındaki tüm alanlarda uluslararası öğrencilere açıktır ve lisans dışı lisansüstü çalışmalar için özel olarak tasarlanmıştır. Bu, uluslararası öğrenciler için ABD’de yüksek lisans veya doktora bursudur. Bu burs, uçak bileti, öğrenim ücretleri, ders kitabı ücreti, sağlık sigortası ve geçim ücreti için yeterli olacaktır.

Hubert Humphrey Burs Programı

 • Bir başka ABD Hükümeti burs programı, Hubert Humphrey Burs Programıdır. ABD’de 10 aylık akademik eğitim almak isteyen deneyimli uluslararası profesyoneller için tasarlanmış, diplomasız bir burs programıdır.

Uluslararası öğrenciler için hükümet dışı ABD bursları

Abbey Road Yaz Bursları

 • Bu burs, uluslararası dil ve sanat öğrencileri için 1.000 ABD Doları değerinde mali yardım ve ayrıca ülkedeki çeşitli kurumlarda “yaz zenginleştirme” için 500 ABD Doları burs sunmaktadır.

#YouAreHoş Geldiniz Bursu

 • Başvurunuz, bu bursu almak için kültürel ayrımları birleştirme planlarınızı detaylandıran bir makale veya video içermelidir. Başvuru koşulları okula bağlı olarak farklılık gösterebilir. Gereksinimler için başvurduğunuz okulun web sitesini kontrol edin.

Sivil Toplum Liderlik Ödülleri

 • ABD’deki yüksek lisans öğrencileri için tamamen finanse edilen burslardır  Uygun ülkelerden gelen öğrencilerin ABD’de yüksek lisans düzeyinde eğitim görmeleri için mevcuttur.

David P. Shapiro Otizm Bursu

 • David P. Shapiro 1,000 ABD Doları değerindeki Otizm bursu, ABD’de otizm teşhisi konan mevcut veya aday öğrencilere verilir.

Ön Burs

 • Bu Burs programı, 3 öğrencinin toplam 2,000 $ alacağı yarışmaya dayanmaktadır. Bu bursa hak kazanabilmeniz için tek koşul 16 – 35 yaş aralığında olmanızdır. Bu bursu almak için adayın çevrimiçi eğitim, çok dillilik ve mesleki gelişim ile ilgili 500 kelimelik bir makale sunması gerekir.

Tortuga Sırt Çantaları Yurtdışı Eğitim Bursu

 • Bu burs programı, ABD’de eğitim görmeyi planlayan diğer ülkelerin tutkulu öğrencilerine yılda iki kez ödül vermektedir. 1.000 ABD Doları değerindedir.

Surf Shark Gizlilik ve Güvenlik Bursu

 • Şu anda ABD kurumuna lise, lisans veya yüksek lisans öğrencisi olarak kabul edilen bir öğrenci için 2.000 $ değerinde bir fiyat mevcuttur. Bu burs, farklı ülkelerin tüm vatandaşlarına açıktır. Öğrencilerin başvurmak için bir makale göndermeleri gerekecektir.

Kız öğrenciler için:

Yarasa ve Top Oyunu Kadın Sporları Bursu

 • Bu burs, şu anda ABD üniversitelerinden herhangi birinde sporla ilgili bir derecede okuyan bir kadına 1,000 $ sunuyor.

AAUW Uluslararası Bursları

 • Bu burs, Amerikan Üniversiteli Kadınlar Birliği (AAUW) tarafından ABD’de yüksek öğrenimlerine devam etmeleri için sunulan uluslararası kız öğrenciler içindir.

MIT-Zaragoza Lojistikte Kadın ve SCM Bursu

 • Bu burs, uluslararası kız öğrencilerin ABD’deki MIT’deki Zaragoza Lojistik Merkezi’nde eğitimlerini sürdürmeleri içindir.

ABD’deki yüksek lisans bursları için

Rotary Barış Bursları

 • ABD’de okumak için bu Burslar, Chapel Hill’deki North Carolina Üniversitesi veya Duke Üniversitesi gibi Rotary’nin Barış Merkezlerinden birinde okuyan yüksek lisans öğrencilerine verilir.

ABD’deki uluslararası öğrenciler için burslar (Hükümet Dışı)

 • Tortuga Backpacks Yurtdışı Eğitim Ödülü – Bu burs, Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilere yılda iki kez verilir. 1.000 dolar değerinde.
 • Bilim ve Hukuk Fakültesi Bursu – Bu burs, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Bilim ve Hukuk adayları için en iyi 1000 üniversiteden herhangi birinde tam eğitimi kapsar.
 • David P.Shapiro Yıllık Lösemi Bursları – Amerika Birleşik Devletleri’nde lösemi tedavisi gören öğrencilere her yıl iki burs verildi. 1.000 dolar değerinde.
 • Yeni Nesil Fon – Bu burs, minimum 3.0 not ortalaması ve Virginia, Washington, DC veya Maryland’deki saygın bir üniversitede kayıtlı bir isim olan uluslararası öğrenciler için geçerlidir. 1.000 dolar değerinde.

Gelişmekte Olan Ülkeler İçin ABD Bursları

Amerika’da burs veren üniversiteler

2022 Yılı için ABD’deki uluslararası öğrenciler için burslar

Yurtdışı Eğitim